W lipcu Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” wprowadziło na rynek unikatową ofertę ubezpieczenia skierowaną specjalnie do Kół Gospodyń Wiejskich, która trafnie odpowiada na potrzeby związane z ich działalnością statutową. Ubezpieczenie oferowane przez TUW „TUW” to nie tylko zabezpieczenie finansowe, ale także gwarancja ciągłości i stabilności funkcjonowania tego typu działalności.
Posiadanie takiego ubezpieczenia może zwiększyć wiarygodność Koła Gospodyń Wiejskich w oczach sponsorów, partnerów oraz lokalnej społeczności, ale przede wszystkim pokazuje, że organizacja działa profesjonalnie i dba o bezpieczeństwo swoich członków i uczestników organizowanych przez nią imprez.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
Organizując różnorodne wydarzenia, Koła Gospodyń Wiejskich są narażone na sytuacje, w których uczestnicy tych spotkań mogą doznać szkody, np. osoba biorąca udział w warsztatach kulinarnych może zostać poparzona gorącą zupą. W takiej sytuacji, jeśli KGW posiada aktualne ubezpieczenie OC i jest zobowiązane z mocy prawa do naprawienia szkody, to TUW „TUW” przejmuje odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez Koło i pokrywa koszty ewentualnych roszczeń.
W jakich sytuacjach Koła Gospodyń Wiejskich są chronione ubezpieczeniem OC?
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) pokrywa ewentualne roszczenia związane ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim w związku z:
- działalnością prowadzoną przez KGW,
- mieniem posiadanym przez KGW,
- niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem zobowiązania przez KGW.
W ramach ubezpieczenia OC, skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich, zakresem ochrony ubezpieczeniowej objęte są także szkody:
- powstałe w związku z wprowadzeniem przez KGW do obrotu na terenie Polski produktu (np. rękodzieła), jak również produktu rolno-spożywczego (np. ciast, swojskich wędlin),
- związane z uczestnictwem Koła Gospodyń Wiejskich w targach lub wystawach, np. gdy od kuchni używanej przez KGW zapali się stojący obok namiot.
Szerszy zakres ubezpieczenia OC
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” umożliwia również rozszerzenie zakresu ubezpieczenia OC o:
- odpowiedzialność cywilną najemcy rzeczy ruchomych i nieruchomych, tym sposobem ochroną ubezpieczeniową może zostać objęta odpowiedzialność cywilna KGW za szkody wyrządzone np. w świetlicy wynajmowanej przez KGW od gminy,
- odpowiedzialność cywilną za szkody powstałe podczas organizacji przez KGW wydarzeń, które nie miały charakteru imprez masowych, np. w sytuacji, gdy z winy organizatora zawali się scena lub parkiet,
- odpowiedzialność cywilną członków zarządu Koła Gospodyń Wiejskich.
Wsparcie w niespodziewanych sytuacjach, czyli ubezpieczenie NNW
TUW „TUW” zapewnia również ochronę ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków, z której mogą skorzystać członkowie Kół Gospodyń Wiejskich podczas wszelkich aktywności związanych z działalnością organizacji, takich jak np.: udział w spotkaniach, warsztatach, występach, targach, wystawach, imprezach, pracach społecznych oraz podczas drogi „do” i „z” miejsca tych aktywności.
Jeśli któryś z członków organizacji, w wyniku nieszczęśliwego wypadku związanego z działalnością KGW, dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu lub straci życie, w takiej sytuacji TUW „TUW” wypłaci z tego tytułu świadczenie.
Członkowie KGW, objęci ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków, mogą również liczyć na zwrot kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych czy też zwrot uzasadnionych i udokumentowanych kosztów przysposobienia osób z niepełnosprawnościami.
Ubezpieczenie dla Kół Gospodyń Wiejskich jest częścią pakietu „Bezpieczny Agrobiznes”. Ze szczegółami oferty można zapoznać na stronie internetowej Towarzystwa, a także kontaktując się z naszymi agentami lub odwiedzając placówkę terenową TUW „TUW”, gdzie można uzyskać pomoc w wyborze najkorzystniejszego zakresu ubezpieczenia (adresy placówek terenowych znajdują się na stronie www.tuw.pl).
Informacja stanowi materiał promocyjny Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“ z siedzibą w Warszawie 02-793, ul. Raabego 13.